KONFIGURATOR FELG - prosty program umożliwiający dopasowanie danego wzoru felgi aluminiowej do konkretnego modelu samochodu. Proponujemy konfiguratory na stronach dystrybutorów felg:

 

ALCAR

 

R.TEC

 

W przypadku zainteresowania danym modelem felgi prosimy o podanie mailem na adres src.serwis@op.pl nazwy producenta oraz numeru (kodu) felgi. Zrobimy odpowiednią wycenę.

 

Felga którą montujemy w samochodzie charakteryzuje się odpowiednimi parametrami.
Są to rozstaw śrub, rozmiar oraz ET i średnica otworu centralnego Ø.

Rozmiar felgi: 6,5x15
6,5 - szerokość felgi podawana w calach
15 - zewnętrzna średnica felgi podawana w calach

Rozstaw śrub: 5x110
5 - oznacza ilość śrub mocujących felgę
110 - oznacza średnicę okręgu na której to znajduje się 5 otworów montażowych

ET (offset lub inaczej odsadzenie może występować jako IS) felgi:
Odsadzenie informuje o odległości płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej - podawana w mm ET jest charakterystyczny dla każdego modelu felgi a nie modelu samochodu.

Ø - średnica wewnętrzna otworu centralnego felgi - podawana w mm:
umożliwia dokładne centrowanie felgi na piaście, w przypadku rozbieżności pomiędzy rozmiarem otworu centralnego w feldze, a średnicą piasty, stosuje się pierścienie centrujące umożliwiające redukcję tej różnicy.

KONFIGURATOR OPON - program umożliwiający sprawdzenie jaki rozmiar opon jest fabrycznie zalecany do konkretnego modelu samochodu


KONFIGURATOR OPON

KALKULATOR ZAMIENNIKÓW OPON - aplikacja umożliwiająca sprawdzenie na jakie rozmiary opon można zamienić fabryczny rozmiar opon. Pamiętajmy, że w tej kwestii zawsze wybieramy między komfortem jazdy, spalaniem a trzymaniem się opony na drodze. Szerokie opony niskoprofilowe zapewnią sportowe właściwości jezdne ale obniżają komfort jazdy oraz zwiększają spalanie paliwa. Z kolei węższa opona z dużym profilem oznacza dobry komfort jazdy ale nie spodoba się miłośnikom szybkiej sportowej jazdy. Nie ma rozwiązania idealnego, kompromisem jest rozmiar zalecany przez producenta samochodu.


KALKULATOR ZAMIENNIKÓW OPON

 

Wyjaśnienie oznaczeń rozmiaru na przykładzie opony: 195/65R15


  195- szerokość opony w mm (mierzona między jej bocznymi ścianami)
65 - wskaźnik profilu opony (wskaźnik określający procentowy stosunek wysokości opony do jej szerokości. 65 oznacza, że wysokość opony to 65% jej szerokości)
R - oznaczenie konstrukcji opony - radialna (symbol informujący o konstrukcyjnym układzie włókien osnowy opony.
15 - średnica osadzenia na feldze podawana w calach (inaczej: średnica felgi, na jaką może być zamontowana opona)